Özaltın, Tanıtım Filmi, Ankara 

Özaltın kurumsal tanıtım filmi, şirketin inşaat, enerji, turizm gibi ana faaliyet alanlarındaki çalışmalarına yer vermektedir.
Ankara, 2012 

Özaltın kurumsal tanıtım filmi, Türkiye'nin farklı noktalarında 6 günü hava çekimi olmak üzere 31 günlük video çekimden seçilen görüntülerle hazırlanmıştır. Özaltın'ın inşa ettiği barajlar, atıksu arıtma tesisleri ve otellerin profesyonel kamera çekimi ile devam eden işler kategorisindeki projelerin şantiye video çekimi yapılmıştır. Adana, Ankara, Antalya, Bingöl, Denizli, Elazığ, İzmir, Osmaniye ve Uşak'ta yapılan çekimlerden oluşan kurumsal tanıtım filmi Ankara'da kurgulanmıştır. Tanıtım videosu dört bölümden oluşturulmuştur. İnşaat bölümü bir inşaat filmi niteliğinde ağırlıklı olarak profesyonel şantiye video çekimlerini içermektedir. Enerji bölümü için Özaltın'ın enerji sektöründeki yatırımlarının video çekimleri yapılmıştır. Turizm bölümünde kurumsal tanıtımda önemli bir yer kaplayan Özaltın otelleri filme alınmıştır. Tarım bölümü için Özaltın Sera'da film çekimi yapılmıştır.

Özaltın, inşaat, mühendislik, tedarik, geliştirme ve yatırım faaliyetlerini yürüten çok yönlü bir firmadır. Özaltın Holding’in temel iş sahalarından biri olan Özaltın İnşaat Şirketi 1965 yılında kurulmuştur. Özaltın İnşaat'ın başlıca faaliyet alanı barajlar, oteller ve altyapı projeleridir. Özaltın Holding özel sektöre enerji üretim hakkının verilmesiyle birlikte üzerinde çalışmaya başladığı yaklaşık 5 milyar KWh enerji üretim kapasitesi olan baraj yapım projelerini sürdürmektedir. Üç adet 5 yıldızlı oteli, toplamda 45 delikli üç adet golf sahası, spor kompleksi ve kongre merkezi olmak üzere toplam sekiz tesisin sahibi olan Özaltın Turizm Grubu, turizm sektöründe faaliyet göstermektedir. Özaltın'ın tarım sektöründeki yatırımı olan Antalya Serik'te kurulu 120.000 m2 seralarda domates ve biber yetiştirilmektedir.

Tanıtım filminin ilginç unsurlarından biri de Kiğı ve Cindere'de yıldız izi (startrail) çekimiydi. Ayrıca tüm hava çekimlerindeki titrekliğin giderilmesi önemli bir kalemdi. Bu iş için özel ekipmanın kullanılmasının yanı sıra post prodüksiyonda da bir çok uygulama yapıldı.

Bu kurumsal tanıtım filmi projesinde müzik bankasından bir eser seçmek yerine Özaltın'a özel müzik bestelendi. Filmde Özaltın Holding video arşivi, hava çekimi ve Gloria Golf Hotels & Resorts hava çekimlerinden de faydalanıldı.

Özaltın Tanıtım Filmi ekran görüntüsü 1Özaltın Tanıtım Filmi ekran görüntüsü 2Özaltın Tanıtım Filmi ekran görüntüsü 3Özaltın Tanıtım Filmi ekran görüntüsü 4Özaltın Tanıtım Filmi ekran görüntüsü 5Özaltın Tanıtım Filmi ekran görüntüsü 6

Kamera Arkası

Malum barajlar dağlık arazilerde inşa edilir. Çekim yapmak için tırmandığımız yerlerde dağ keçileriyle karşılaşmak işten bile değildi.

Kamerayı Jimmy Jib, şaryo gibi geleneksel çekim araçlarının yanısıra, römorkla çekilen domates kasalarının üzerine de kurduğumuz oldu.

dağlık arazide çekimdomates kasalarının üzerinde çekim

 

© STB
Sedat Simavi Sokak 80/12 Çankaya / Ankara | T: (312) 441 83 40 | F: (312) 442 54 98